O mnie

Zastanawiasz się pewnie kim jest osoba na zdjęciu?

Jestem radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Zajmuje się między innymi umowami ubezpieczeń gospodarczych, którym to zagadnieniom poświęcony jest niniejszy Blog.

Dlaczego wybrałem pracę w zawodzie prawnika? Cóż… naturalną moją cechą jest radzenie. Często w życiu zdarza mi się, że ktoś pyta mnie o radę. Cieszę się, że ludzie widzą w mojej osobie wsparcie. A czym innym jak nie pracą prawnika jest niesienie pomocy innym. W dzisiejszych czasach zawód ten skupia się przecież na służbie społeczeństwu.

Można również śmiało o mnie powiedzieć, że jestem osobą, której wiedza i doświadczenie może mieć dla Ciebie znaczenie. Uzasadnię to tym, że na pewno w swoim życiu zawarłeś umowę ubezpieczenia lub w przyszłości zawrzesz. Możesz się przez to zastanawiać czy polisa ubezpieczeniowa, którą podpisałeś będzie gwarantowała Ci wypłatę środków w razie zajścia przewidzianego w umowie wypadku. A może już jesteś osobą której przysługują lub mogą przysługiwać świadczenia z umowy ubezpieczenia. Wtedy zdecydowanie będziesz analizował umowę ubezpieczenia pod kątem sposobu uzyskania należnych Ci świadczeń. Ja spróbuje Ci w tym pomóc między innymi poprzez publikację artykułów. Mam oczywiście również nadzieje, że wiedza przeze mnie przekazywana będzie dla Ciebie wartościowa, potrzebna, a co najważniejsze przystępna.

Przytaczane przez mnie artykuły będą odwoływały się do określonych zdarzeń. Ja często posługuje się przykładami, historiami, bądź odwołaniami do określonych sytuacji z życia. Ma to na celu zobrazowanie sytuacji, które już się wydarzyły, a które przedstawiały określone zagadnienie prawne. Zawodowo analizując zdarzenia ubezpieczeniowe, doszedłem bowiem do wniosku, że pewne sytuacje lubią się powtarzać. Skoro tak, to jest szansa aby je na spokojnie raz jeszcze wyjaśnić.

Myślą przewodnią, która przyświeca mi w tworzeniu tego Bloga jest przedstawianie zagadnień umów ubezpieczeń gospodarczych, które w Twoim odbiorze powinny być jak najbardziej zrozumiałe. Ten Blog to również miejsce dla nowych problemów prawnych nigdzie wcześniej nieporuszonych. W takiej sytuacji nie wahaj się. Również jestem otwarty na rozwiązywanie nowych spraw.

Życzę miłej lektury i zachęcam do dzielenia się Twoimi spostrzeżeniami. Czy twoje pierwsze wrażenie było słuszne? Ocenisz sam!