Lut4

Czy odmowa wypłaty odszkodowania może mieć dla Ciebie znaczenie?

Przemysław Szamryk        04 lutego 2016        Komentarze (0)

Myślałem, że dzisiejszy dzień będzie wyglądał podobnie do poprzednich, a mianowicie: analizowanie, pisanie pism i jeszcze raz analizowanie… Między tymi czynnościami oczywiście przerwa na kawę – bez niej ciężko mi funkcjonować.

Wróćmy jednak do meritum. Było już późne popołudnie, popijając niezawodny napój powoli planowałem w myślach wieczór. W końcu spakowałem dokumenty, chwyciłem za płaszcz i…. nagle dźwięk wibrującego telefonu. Zadzwoniła do mnie po radę, tak myślę kobieta w średnim wieku. Od razu w kilku słowach nakreśliła, że przeszło 3 lata temu spotkała ją straszna tragedia. Spłonął jej dobytek całego życia. Chodziło oczywiście o dom rodzinny. Jednak dopiero teraz do głowy przyszła jej myśl! Czy przypadkiem nie należy jej się odszkodowanie.

Po opisaniu zdarzenia zaczęła utwierdzać się w przekonaniu – „Na pewno moje roszczenie jest już przedawnione. W końcu minęły trzy lata od pożaru”- odparła.

Cóż, pomyślałem, że może mieć rację.

Zapytałem czy szkoda była zgłoszona ubezpieczycielowi. Odpowiedziała twierdząco. Wskazując jednocześnie, że decyzja o odmowie odszkodowania została jej doręczona 2 lata temu. Pomyślałem, że nie wszystko w takim razie jest dla niej stracone.

Dla upewnienia – otwieram k.c. i czytam: „Art. 819 § 4 zd. 2 k.c., zgodnie, z którym bieg przedawnienia rozpoczyna się na nowo od dnia, w którym zgłaszający roszczenie lub zdarzenie otrzymał na piśmie oświadczenie ubezpieczyciela o przyznaniu lub odmowie świadczenia.

Co to znaczy?

Sprawa może jeszcze być kontynuowana! Zatem powinna być Pani dobrej myśli.

Czytelniku! Bądź na bieżąco – opowiem, jak potoczyła się sprawa poszkodowanej.

Każdy dzień mojej pracy niesie coś nowego.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: