Mar8

Automatyczne przedłużenie umowy ubezpieczenia OC

Przemysław Szamryk        08 marca 2016        Komentarze (0)

Z racji mojej prawniczej specjalizacji dość często spotykam się z pytaniem. A mianowicie:

Co to jest automatyczne przedłużenie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych?

W skrócie można odpowiedzieć, że jest to sytuacja, w której twój samochód będzie ubezpieczony u tego samego Ubezpieczyciela, który ubezpieczał twoje auto rok wcześniej.

Jednakże nie zawsze taka sytuacja wystąpi. Z automatycznym przedłużeniem umowy nie będziesz miał do czynienia wtedy, gdy:

1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo

2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (…)

Automatyczne przedłużenie umowy ubezpieczenia OCW praktyce automatyczne przedłużenie umowy OC wystąpi, gdy opłaciłeś w całości składkę za ubezpieczenie posiadane rok wcześniej i nie wypowiedziałeś umowy ubezpieczenia u dotychczasowego Ubezpieczyciela.

Co jednak zrobić, gdy będziesz przekonany, że nie posiadasz już ubezpieczenia OC  i ubezpieczysz swój samochód u innego Ubezpieczyciela.

Wówczas Czytelniku nie jesteś na straconej pozycji. Umowę przedłużoną automatycznie możesz również wypowiedzieć.

Jak to zrobić – kliknij link poniżej – znajdziesz przygotowany wzór wypowiedzenia.

http://umowaubezpieczenia.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-zawartej-automatycznie-wzor/

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: